Postęp techniki i rozrost sieci www w znaczący sposób miały wpływ nie tylko na życie statystycznego usera, ale, co najważniejsze, także na los każdego właściciela firmy. Za sprawą komputera, przedsiębiorca nie musi już misternie wypełniać odręcznie wszystkich dokumentów – teraz może do tego celu użyć komputera oraz sieci WWW, gdzie udostępnione są wszystkie możliwe aplikacje oraz szablony dokumentów, ułatwiające codzienne życie w firmie.

Jeśli przygotowujesz rachunki, masz sposobność skorzystania z jednego z wielu, osiągalnych na rynku, programów, które pomogą Ci to zrobić. Program do fakturowania może mieć postać „stacjonarnego” programu lub też, coraz częściej powszechnej aplikacji online. Rozbieżność jest z korzyścią internetowej wersji narzędzia, a klaruje się jak następuje – program „stacjonarny” w w wielu sytuacjach ma pewne wymagania odnośnie sprzętu, których z drugiej strony nie wymaga aplikacja online; nie posiada natomiast sposobności bieżącej aktualizacji wraz ze zmieniającymi się przepisami prawa polskiego. To zasadnicza wada, która działa z pewnością, jak już wcześniej mówiliśmy, z korzyścią dla aplikacji internetowej. Przewagą niniejszego rozwiązania są również stosunkowo niska cena, jak i mobilność, którą zyskujemy dzięki temu, że sieć WWW osiągalna jest już w zasadzie wszędzie. Powyższe rozwiązanie nie obciąża w żadnym stopniu komputerów, co jest dodatkowym plusem.

Tworzenie faktur online osiągalne jest między innymi na stronie wFirma.pl. Na stronie można znaleźć oprócz tego: moduł kadr i płac, moduł analiz, system CRM a także księgowość internetową. Bezpieczeństwa informacji pilnuje dobrze zaprojektowany rząd zabezpieczeń, w który skład wchodzą między innymi dwie oddzielne serwerownie, do których wstęp posiadają tylko autoryzowani informatycy, błyskawiczna nawigacja techniczna, wsparcie merytoryczne firmy księgowej ABR Finanse, kodowane połączenia SSL oraz codziennie tworzone kopie zapasowe baz informacji kontrahentów. A zatem, powyższy rodzaj narzędzia pracy, jest doskonałym rozwiązaniem dla przedsiębiorców ceniących sobie oszczędność, ale także poczucie kontroli nad przedsiębiorstwem.