Brak wyników wyszukiwania.

Trwa generowanie dokumentu...

Zakończono!

Pobierz

Promocja firmy na Twitterze

Promocja firmy na Twitterze
W artykule

Promocja firmy na Twitterze z dnia na dzień staję się coraz bardziej popularna. Obecnie Twitter nie jest już popularny jedynie w środowisku młodych ludzi zaczyna bowiem wzbudzać duże zainteresowanie wśród firm, które za jego pośrednictwem chcą promować swoje usługi oraz budować relacje z klientami.

Eksperci zgodnie twierdzą, że Twitter depcze Facebookowi po piętach, a dzięki założeniu konta na nim wielu przedsiębiorstwom udało się zaistnieć. Promocja firmy na Twitterze pozwalają im rosnąć w siłę, zdobywać popularność i zadowolenie klientów.

Promocja firmy na Twitterze - przykłady najlepszych

Dzięki przeprowadzanych na bieżąco badaniach w łatwy sposób możemy wyłonić liderów w zestawieniu najbardziej popularnych marek na Twitterze. Czyja promocja firmy na Twitterze jest zatem najlepsza? Oczywiście na samym jego szczycie znajdują się tacy giganci jak np. TVN24 oraz Gazeta Wyborcza. Jest tak ponieważ znane mass media skutecznie przyciągają, a co ważniejsze zrzeszają ze sobą grono fanów.

Z resztą to właśnie dziennikarze (oraz politycy) stanowią jedną z najlepiej radzących sobie grup na Twitterze. Wystarczy wspomnieć tu choćby o Konradzie Piaseckim z RMF FM, Igorze Janke z Rzeczpospolitej czy Michale Polu z Przeglądu Sportowego. To pozwala nam wnioskować, że branża dziennikarska oraz polityka królują na Twitterze.

Dla kogo jeszcze promocja firmy na Twitterze jest opłacalna? Odpowiedź jest prosta dla blogerów. Twitter to dla nich kanał z pomocą, którego udaje im się zdobyć zaufanie fanów oraz zbudować swój e-wizerunek. Dzięki temu, że to czym się zajmują  jest tak naprawdę ich pasją, o  której mają ogromną wiedzę ich twitty są często udostępniane. Twitterowymi liderami są obecnie Karol Paciorek oraz Eryk Mistewicz, specjalista do spraw marketingu politycznego.

Promocja firmy na Twitterze - jak zaistnieć?

Promocja firmy na Twitterze nie jest oczywiście prosta z uwagi na stałe zagrożenie ze strony konkurencji. Polskie firmy podchodzą do tego tematu bardzo ambitnie prześcigając się w kreatywnych pomysłach na kampanie marketingowe. By pozostać liderem ważna jest wiedza na temat tego co jest na topie, co odbiorcy lubią, a czego nie. Jak w każdym biznesie z resztą kluczowa jest tutaj zatem znajomość swoich klientów - da to możliwość stworzenia efektywnego planu działania. Poniższe przykłady to dowody na to, że promocja firmy na Twitterze może być nie tylko skuteczna, ale również nietuzinkowa i oryginalna.

 • Tymbark - kapsli z tego napoju, na których znajdziemy optymistyczne sentencje nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Lata mijają, o one wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Ba, niektórzy właśnie z jedynie z ich powodu decydują się na zakup tego napoju. Brand hero tymbarkowego konta na Twitterze nie mógł zatem być nikt inny.  Takie działanie spowodowało, że jest jeden z najbardziej pozytywnych profili na tym portalu, dająca swoim użytkownikom mnóstwo pozytywnych emocji, energii do życia i inspiracji.
 • Tesco - Smaczna strona Tesco to profil, które idealnie dopasował się do charakteru tego sklepu. Tesco postawiło bowiem na publikowanie ciekawych przepisów i propozycji podania dań. Gotowanie jest obecnie bardzo na topie, podobnie jak zdrowe nawyki żywieniowe dlatego takie działanie spotkało się z ogromny zainteresowaniem ze strony fanów. Dodatkowym plusem jest wizualność profilu, który jest kolorowy i nie nachalny, aż chce się na niego zaglądać.

 • Poczta Polska - choć jest to branża zgoła inna od wymienionych wcześniej to z cała pewnością zasługuje na to, aby ją również wyróżnić. Promocja Poczty Polskiej na Twitterze jest wyjątkowo udana, a dzięki niej możemy dowiedzieć się wszystkiego na temat wysyłki paczek oraz uzyskać poradę na dręczące nas tematy.

   

  Zobacz też:

  Odpowiedzialność materialnaBrutto netto wynagrodzenie  

  Promocja firmy na Twitterze - co daje?

  Wprowadzenie firmy w świat wirtualny to trudna sztuka, która wymaga od nas sporo wiedzy oraz zaangażowania. Żadna promocja firmy na Twitterze nie uda się bez odpowiednio przygotowanej strategii. Konkurencja nie śpi dlatego kreacja wizerunku naszej firmy nie może czekać. Grono oddanych klientów uda nam się zdobyć jedynie poprzez zaufanie oraz ciągłe prezentowanie tego co stanowi największą wartość naszych usług. Na próżno będzie zatem umieszczenie natrętnych reklam oraz ciągłe próby sprzedaży swoich produktów. Obecnie największą popularnością cieszy sama firma jej storytelling, wizja, ideologia, która jej przyświeca oraz ludzie, którzy stoją za jej sukcesem. Twitter jako jeden z kanałów social media ma spełniać podstawową funkcję wynikającym z jego nazwy czyli tworzenie społeczności. Ten element stanowi wytyczną wszelkich działań promocyjnych dlatego decydując się na promocje firmy na Twitterze należy zadbać o ciekawe treści angażujące użytkowników.

  Zobacz jak monitorować media społecznościowe