Świadoma i dobrze przemyślana strategia marketingowa w internecie może ukształtować wizerunek marki, a ponadto pozytywnie wpłynąć na sprzedaż produktów czy usług. W dzisiejszym artykule poruszymy temat działań z zakresu Real-Time Marketingu oraz treści video umieszczanych w mediach społecznościowych.

Budując wizerunek marki warto wykorzystać kanały social media takie jak: Youtube, Twitter, Facebook czy Instagram. To właśnie tam użytkownicy mają możliwość nawiązania interakcji z daną firmą, mogą podzielić się swoją opinią, zadać pytanie i wpływać na kierunek rozwoju firmy.

Kluczowe działania w Real-Time Marketingu - obserwacja i reakcja

Real-Time Marketing jest specyficznym typem działań marketingowych, w którym kluczową rolę odgrywa czas. To przede wszystkim reagowanie w czasie rzeczywistym na informacje napływające ze świata. Kluczem do sukcesu jest umiejętne zmodyfikowanie zdobytych treści, tak, by odpowiednio pasowały do dotychczasowego stylu komunikacji marki. RTM to nie tylko treść, to również grafika, zdjęcie czy video, ograniczeniem jest jedynie wyobraźnia marketera.

Jak RTM wpływa na wizerunek marki?

Głównym celem Real-Time Marketingu jest aktywizacja odbiorców, poprzez wzbudzenie ich zainteresowania oraz zaangażowanie w dyskusję. Poprawnie przeprowadzony marketing w czasie rzeczywistym pozytywnie wpływa na wizerunek marki dzięki globalnemu rozprzestrzenianiu się informacji.

Treści video i oszczędność czasu

Biorąc pod uwagę popularność aplikacji mobilnych, takich jak Instagram, YouTube, Vine, Snapchat, czy Vimeo można uznać, że treści video są pożądane przez internautów. Dzieje się tak, ponieważ przekaz jest w maksymalnie skondensowanej formie, co z pewnością wpływa na oszczędność czasu, dostarczając jednocześnie wiadomości czy rozrywkę.

Wizerunek marki w treściach video

Stosowanie treści video w komunikacji z konsumentami może pozytywnie wpłynąć na wizerunek marki w oczach użytkowników kanałów social media. Takie treści są przede wszystkim bardziej angażujące, wzbudzają znacznie więcej emocji, a także są łatwiej zapamiętywane. Jeśli internauta zacznie je udostępniać, wzrośnie ich zasięg, co jednocześnie wiąże się z rosnącym gronem odbiorców.

W mediach społecznościowych kryje się duży potencjał, przede wszystkim w tych mobilnych, ponieważ to właśnie tam użytkownicy najczęściej zaznajamiają się z treściami. Tym samym oczekują oni informacji krótkich i bieżących, które będą mogli w łatwy sposób skonsumować choćby w drodze do pracy. Firmy natomiast za pośrednictwem kanałów social media mogą budować wizerunek marki, dzieląc się treściami związanymi z ich działalności w nietypowy i barwny sposób.

Zobacz też:

Wynagrodzenie kalkulator

Pensja brutto netto

Odpowiedzialność materialna