Kasy wirtualne coraz bliżej! MF udostępniło projekt w sprawie kas mających postać oprogramowania, równocześnie zapraszając producentów kas do współpracy przy produkcji kas wirtualnych. Sprawdź, kogo będą dotyczyć kasy mające postać oprogramowania!
Pojęcie split payment jest Ci obce? Nie wiesz czym jest podzielona płatność i co powinieneś zrobić by działać zgodnie z prawem? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co na temat split payment, czyli mechanizmu podzielonej płatności, mówią eksperci.
Umowę toolingu zawierają między sobą przedsiębiorcy (zlecający i wykonawca). Jest to korzystne porozumienie, dzięki któremu jedna ze stron pozyskuje narzędzia, a druga unika opodatkowania podatkiem VAT.
Czy polski rząd jest w stanie zagwarantować przedsiębiorcom rozwiązania umożliwiające przetrwanie w czasach kryzysu? Na jakie ulgi mogą liczyć firmy w zakresie ubezpieczeń społecznych? Czy ulgi ZUS z powodu koronawirusa rozwiążą problemy firm? Sprawdź!