Zabrze to jeden z ważniejszych ośrodków w województwie śląskim, który bardzo dynamicznie się rozwija. Prężnie działają tutaj firmy z różnych branż, dlatego też oferta dla osób zainteresowanych podjęciem pracy jest mocno zróżnicowana. W niektórych przypadkach powoduje to, że pracodawcy mają czasami kłopoty z uzupełnianiem braków kadrowych, zwłaszcza kompetentnymi pracownikami. Jak dokładnie wygląda sytuacja na rynku pracy w Zabrzu oraz o czym koniecznie powinni pamiętać pracodawcy poszukujący pracowników? Odpowiedzi na oba te pytania znajdziesz w poniższym artykule. 

Rynek pracy w Zabrzu - najważniejsze informacje 

Zabrze to jedno z ważniejszych miast leżące w województwie śląskim składające się na tzw. Górnośląski Okręg Przemysłowy. W pobliżu znajdują się miejscowości takie jak Ruda Śląska, Bytom oraz Gliwice. Wszystkie miasta tworzące GOK mogą pochwalić się dobrze rozwinięta infrastrukturą, co pozytywnie wpływa na sytuację na rynku pracy. Dobre skomunikowanie to tylko jeden z wielu atutów, którym może poszczycić się Zabrze. 

Podstawową zaletą tego miasta jest przede wszystkim dość dobrze rozwinięty rynek pracy. Dzięki temu, że rowinął się tu zarówno przemysł ciężki, firmy turystyczne a także elektroniczne, spożywcze czy transportowe, działa tu szereg mikro, małych, średnich jak i dużych firm. 

W Zabrzu coraz lepiej rozwija się także handel oraz szeroko rozumiane usługi. Dobrze ma się także budownictwo, opieka i pomoc zdrowotna a także działalność naukowa i kulturalna. 

Ogłoszenia o pracę Zabrze pojawiają się naprawdę często, zatem osoby, które poszukują zatrudnienia, bez trudu znajdą taką propozycję, która w pełni będzie odpowiadała ich potrzebom oraz posiadanym umiejętnościom. Pracodawcy umieszczają darmowe ogłoszenia o pracę Zabrze dość często, przez co w wielu firmach procesy rekrutacyjne trwają dość długo. 

Pozyskaj efektywnie pracownika

Jak poszukiwać pracowników w sposób efektywny? Przede wszystkim umieszczając aktualne oferty pracy Zabrze w jak największej liczbie środków przekazu. Poniżej przedstawiamy, w jakich miejscach najlepiej jest publikować ogłoszenia o pracę:

  • specjalne portale internetowe umożliwiające umieszczanie ogłoszeń o pracę całkowicie bezpłatnie, 

  • urzędy pracy oraz agencje pośrednictwa pracy

  • tablice ogłoszeniowe na terenie miasta, 

  • prasa,

  • radio i telewizja. 

Podsumowując. możliwości w zakresie publikowania ogłoszeń o pracę jest naprawdę bardzo dużo. Im więcej zainwestujemy w ogłoszenia, tym większa jest szansa na to, że uda nam się znaleźć profesjonalistę posiadającego odpowiednią wiedzę i kompetencje, chociaż zamieszczanie darmowych ogłoszeń o pracę równiez przynosi takie efekty. 

Musimy pamiętać, że dodanie ogłoszeń to dopiero połowa sukcesu. Znacznie ważniejsza jest ich treść. O czym zatem należy pamiętać przygotowując ogłoszenia? Na to, aby były one napisane prostym, zrozumiałym językiem. Potencjalny pracownik powinien od razu dowiedzieć się z niego, jaki będzie zakres jego obowiązków oraz ile wyniesie jego przyszła pensja. Kandydaci do pracy powinni być także poinformowani o panującej atmosferze oraz kulturze organizacyjnej firmy.

Aby zachęcić potencjalnego kandydata, dobrze jest wskazać również w ogłoszeniu dodatkowych benefitów, które będą wiązały się z wybraniem przez daną osobę konkretnej firmy. Mowa tutaj np. o prywatnym ubezpieczeniu zdrowotnym, wyjazdach służbowych, dotacjach na wakacje, bonach świątecznych.