Landing page to jedna z wielu możliwości, którą można wykorzystać przy promocji działalności gospodarczej. Strona lądowania, bo tak inaczej nazywa się landing page, pozwala zapoznać się użytkownikowi z konkretnym produktem lub usługą i zachęca go do zakupu. Jak zatem przygotować dobry landing page?

Jeśli chcesz uatrakcyjnić swoją witrynę, będzie ci potrzebny kreator landing page. Przyciągnięcie i przede wszystkim zatrzymanie użytkownika wymaga stworzenia unikalnego serwisu czy sklepu. Aby tak się stało, strona lądowania musi być zaprojektowana tak, by layout witryny, jak i content (treść) gwarantowały powodzenie przedsięwzięcia. Jeśli więc oferujesz, konkretne produkty lub usługi, to dbaj o to, żeby twój landing page przemawiał do klientów.

Kreator pomoże stworzyć dobry landing page

Jeśli chcesz stworzyć witrynę landing page, to masz dwa wyjścia:

  1. zlecić wykonanie projektu strony firmie zajmującej się tworzeniem witryn internetowych,

  2. spróbować samemu stworzyć dobry landing page wykorzystując do tego kreator stron lądowania.

Pamiętaj, że dobra landing page powinna charakteryzować się kilkoma cechami, które wpłyną na jej sukces. Strona lądowania ma być konkretną, dobrą reklamą, dlatego witryna musi elegancko wyglądać na urządzeniach mobilnych (możesz to osiągnąć poprzez stworzenie strony responsywnej), grafika musi być czytelna, ale powinna pozwalać na szybkie załadowanie się strony, wygląd powinien przykuwać uwagę, nie mogą pojawić się barwy odpychające użytkowników (np. czarne tło i białe litery). Z kolei publikowane treści należy odpowiednio sformatować łącznie z nagłówkami, pogrubieniami i akapitami. Konieczne jest to, aby materiały były unikalne, dzięki czemu wartość strony wzrośnie w oczach Google.

Treść reklamy, jak i jej przekaz powinny być czytelne, jednak równie ważny jest układ strony i dostęp do poszczególnych informacji. Zwiększenie czynnika konwersji przyczyni się do wzrostu przychodów witryny, co doprowadzi do uzyskania przewagi konkurencyjnej.

Czym jest kreator landing page?

W sieci można znaleźć różne kreatory landing page. Są to narzędzia, dzięki którym możemy stworzyć w dość prosty sposób stronę lądowania i bez poniesienia dużych kosztów inwestycyjnych pozyskać nowych odbiorców konkretnego produktu lub usługi. Korzystając z kreatora do landing page, przedsiębiorca otrzymuje wszystkie elementy niezbędne do utworzenia witryny, którą przygotuje bez większych problemów.

Kreator landing page pozwala tworzyć witryny, które wyświetlają się prawidłowo na wszystkich urządzeniach: smartfonach, tabletach, komputerach stacjonarnych i laptopach. Narzędzie korzysta z dobrych praktyk responsywnego designu i umożliwia wykonywanie profesjonalnych stron za pomocą intuicyjnego panelu. Z łatwością dokonasz edycji niemal każdego elementu.

Landing page - od czego zacząć?

Gdy już podjąłeś decyzję o zainwestowaniu własnego czasu w stworzenie landing page, to kluczowe staje się wybranie odpowiedniego szablonu. Aby to zrobić, należy najpierw znaleźć w sieci firmy oferujące kreatory do tworzenia tego typu stron. Bez problemu znajdziemy serwisy, które oferują landingi bez opłat. Dostępne są także wersje płatne.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest posiadanie płatnego kreatora. Ma to kilka zalet:

  • zyskujemy „pełny” szablon, a nie wersję demo, która jest ograniczona,

  • w każdej chwili możemy edytować nasz landing page,

  • zyskujemy wsparcie z działu help desk od firmy oferującej tego typu produkty.

Co więcej, darmowe landingi często ograniczone są ilością odwiedzin – najczęściej do 100 użytkowników. Dokładniej mówiąc – darmowy landing page pozwala na maksymalnie 100 wejść miesięcznie (100 unikalnych użytkowników).

Ile kosztuje landing page? 

Każda firma, oferująca sprzedaż landing page, prowadzi swoją politykę cenową. Najtańsze kreatory zakupimy w cenie około 60 zł netto miesięcznie. Taki landing również może być ograniczony ilością użytkowników – na przykład do 1000. Uwaga: w tej cenie możemy mieć nawet pięć różnych stron lądowania. Najdroższe witryny kosztują około 1500 zł netto miesięcznie. Są one dedykowane dla dużych firm, których miesięczne przychody kształtują się na poziomie kilkuset tysięcy złotych.

W zamyśle landing page jest stroną tymczasową, dlatego jeśli chcemy zareklamować w ten sposób konkretny produkt lub usługę, powinniśmy liczyć się z poniesieniem wyższych kosztów. Jednak dłuższy czas „życia” landing page wiąże się z większym rabatem, uzyskanym na powtórne skorzystanie z tej usługi.

Kluczowe wydaje się wybranie odpowiedniego szablonu landingu, który będzie pasował do profilu naszej firmy. Profesjonalne przedsiębiorstwa, oferujące sprzedaż szablonów dbają o to, aby były one użyteczne, co w połączeniu z dobrą grafiką zapewni nam maksimum wygody.

Szukajmy też szablonów w technologii Responsive Web Design. To konieczność, ponieważ od kwietnia 2015 roku strony, które nie zostały oparte o RWD, nie są widoczne w wynikach wyszukiwania Google na urządzeniach mobilnych.

Warto zainwestować w landing page. Doświadczeni przedsiębiorcy, którzy sami tworzą strony lądowania, wykorzystując do tego kreatory, poświęcają temu zajęciu około 15 minut! Jak się okazuje, wystarczy nawet kwadrans dobrej pracy, aby inwestycja się zwróciła.