Żyjemy w świecie szybko postępującej cyfryzacji, dlatego często wydaje się nam, że ludzie przestali się rozglądać. Nasze pole widzenia zawęża się do rozmiarów ekranu telefonu i przez to, jeżeli myślimy o inwestycji w reklamę, wydaje nam się, że Internet jest jedyną słuszną drogą do rozreklamowania naszej marki. Nic bardziej mylnego! Współcześnie ludzie wciąż wychodzą z domów, nadal chłoną otaczającą ich rzeczywistość, nadal patrzą. I jako przedsiębiorcy powinniśmy potrafić to wykorzystać. Tablice reklamowe to jedna z najpopularniejszych form reklamy outdoorowej, która daje najlepsze rezultaty, już teraz postaw na klasykę.

Tablice reklamowe – co to jest?

Tablice reklamowe, inaczej bilbordy to nośniki reklamy outdoorowej, czyli zewnętrznej, które służą wyeksponowaniu reklamy. Na tablicach reklamowych możemy umieścić właściwie wszystko, od reklamy swojej usługi, przez ogłoszenie premiery nowego filmu, aż po rozpowszechnianie różnorakich kampanii społecznych. Na bilbordach było już wszystko i pewnie jeszcze więcej. Jeżeli chodzi o reklamę zewnętrzną tablice reklamowe są niezaprzeczalnie klasykiem od lat najlepiej spełniającym swoją funkcję.

Tablice reklamowe to wybór, z którym właściwie nie da się nie trafić, zwłaszcza jeżeli szukamy sposobu na rozreklamowanie lokalnej działalności. Z działaniem w Internecie może być różnie, często wymaga to więcej czasu, zaangażowania większej ilości ludzi i wiedzy na temat marketingu internetowego. Tablice reklamowe są dużo łatwiejsze w obsłudze – wystarczy zlecenie i możesz obserwować wyniki.

Tablice reklamowe –podstawa prawna

Tablice reklamowe https://www.znajdzreklame.pl/tablice-reklamowe/wroclaw mają zarówno swoich gorących zwolenników, jak i przeciwników. Od lat słyszymy głosy o tym, że wolnostojące bilbordy zaśmiecają przestrzeń publiczną, ich natłok przytłacza, a chaos, który wprowadzają może kłuć w oczy. Z punktu widzenia inwestora takie miejsca, przesycone jednym źródłem reklamy, także nie są korzystne. Z drugiej jednak strony prawo nie zabroni nam postawienia swojej tablicy reklamowej w wybranym przez nas miejscu, jeżeli mamy stosowne pozwolenia.

Tablice reklamowe

Tablice reklamowe – dlaczego warto

Tablice reklamowe nie bez powodu mimo wszechobecnej cyfryzacji wciąż cieszą się popularnością i to do tego stopnia, że podnoszone są głosy o zbytnim ich natężeniu w przestrzeniach miejskich. Jest to właściwie najbardziej oczywista forma reklamy outdoorowej, która zawsze jest w stanie trafić do dużej grupy odbiorców. Faktem jest to, że tablice reklamowe trudno przegapić, zazwyczaj jest całkiem na odwrót – przyciągają nasz wzrok nawet jeżeli nie mamy na to ochoty. Czy to odpowiednim doborem kolorów, czy to ciekawym sloganem, albo przyciągającą wzrok fotografią.

Kiedy tablica reklamowa jest strzałem w dziesiątkę?

Poszukiwanie najlepszych opcji reklamy dla swojej kampanii to ciężki orzech do zgryzienia. Nigdy nie możemy mieć pewności czy nasza oferta lepiej przyjmie się w sieci, czy może powinniśmy szukać bardziej tradycyjnych źródeł przekazu i właściwie nie ma na to jednego słusznego rozwiązania, a jeżeli ktoś mówi, że takie znalazł – kłamie. Ludzie z natury są przewrotni, a tłumy nieprzewidywalne, dlatego nawet potężnym markom nie jest łatwo przewidzieć efektów danej kampanii, stąd przeróżne skandale i doniesienia o nieudanych kampaniach nie tylko polskich, ale także międzynarodowych firm. Istnieją przypadki, w których stawianie na nowoczesność i kontrowersje przynosi oczekiwane skutki, jednak przy większości kampanii lepiej jest postawić na zachowawczość – w końcu ryzykujemy nie tylko utratą zainwestowanych przez nas pieniędzy, ale także wizerunkiem naszej marki. Tablice reklamowe są uniwersalnym nośnikiem reklamy outdoorowej, z których skorzystać może właściwie każda marka – trudno jest znaleźć coś co nie mogłoby się na nich znaleźć, bo prawdopodobnie i tak już gdzieś się znalazło. Jeżeli szukasz sposobu na rozreklamowanie działalności w swojej miejscowości, chcesz rozszerzyć działalność swojej firmy, prowadzisz kampanię społeczną, o której powinien dowiedzieć się świat – tablice reklamowe mogą być odpowiedzią.

Tablice reklamowe

Tablice reklamowe lokalnie

Tablice reklamowe to świetny sposób na rozkręcenie lokalnego biznesu i wiedzą o tym wszyscy, od firm budowlanych, poprzez właścicieli Spa, na lokalach gastronomicznych kończąc. Kiedy chcesz zdobyć klientów w swojej miejscowości wszystkie inne sposoby reklamy są właściwie drogami naokoło. Żeby zdobyć uwagę mieszkańców najlepiej zaanonsować im się poprzez tablicę reklamową, tym sposobem najskuteczniej zwrócisz na siebie uwagę.

Tablice reklamowe na szeroką skalę

Tablice reklamowe https://www.znajdzreklame.pl/tablice-reklamowe/warszawa sprawdzają się nie tylko przy reklamowaniu lokalnych działalności. Są niezastąpione, jeżeli chodzi o kampanie na szeroką skalę i wiedzą o tym nawet największe marki. Odpowiednio dobrana lokalizacja i właściwy design to klucz do sukcesu, niczego więcej nie potrzeba, a kampania sama nabiera rozpędu. Tablice reklamowe w miejscach wzmożonego ruchu, czy to samochodowego, czy pieszych to świetny pomysł, by rozszerzyć swoją działalność o nowych konsumentów.

Tablice reklamowe – liczy się przekaz

By twoja tablica reklamowa przyciągała wzrok i tym samym nowych odbiorców najpierw musisz się postarać. Kreatywny projekt, chwytliwe hasło reklamowe i odpowiednio dobrana kolorystyka stanowią klucz do sukcesu. Musisz pamiętać, że nie jesteś jedynym, który reklamuje swoją działalność w ten sposób, dlatego musisz znaleźć coś, co cię wyróżni. Niektórzy mierzą wyżej i ich tablice wybijają się ponad wszystkimi, inni mają ciekawe hasła reklamowe, które na swój sposób stają się viralem, musisz zastanowić się, co masz ty i co twoja marka chce pokazać. Przy tablicach reklamowych ważna jest także lokalizacja, czy będzie to ruchliwa ulica, czy przystanek autobusowy, czy droga wyjazdowa z miasta, wszystko ma znaczenie.

Dlaczego powinieneś reklamować się na tablicach reklamowych?

Mówi się, że ludzie jedzą oczami, my możemy także stwierdzić, że oczami kupują. Dlatego w prowadzeniu wszelkiego rodzaju kampanii reklamowych kluczowym jest to, by skupiać się właśnie na tym zmyśle. Tablice reklamowe służą do tego, by przyciągać wzrok i wykorzystanie tego jest kluczem do sukcesu. Niezależnie od tego jak duża jest twoja firma, co chcesz osiągnąć poprzez swoją kampanię tablice reklamowe są na tyle uniwersalnym nośnikiem, że niezależnie od sytuacji zawsze inwestycja w nie przyniesie efekty. Nie bez powodu widzimy je na rogu każdej ulicy, na autobusach, przy drogach, towarzyszą nam wszędzie i stały się już właściwie nieodłącznym elementem krajobrazu miejskiego. Z drugiej strony skoro jest ich tak dużo jakim sposobem znaleźć miejsce także dla siebie? Czy jest sens inwestować pieniądze w bilbord, który zniknie w natłoku setek innych? Czy da się zaprojektować tablicę reklamową tak, by to właśnie ona, jako jedyna była w centrum uwagi?

Tablice reklamowe

Tablice miejskie

Bilbordy nieodłącznie przywodzą skojarzenia z wielkimi miastami. Mamy przed oczami drapacze chmur, a na nich ogromne reklamy ekskluzywnych marek, błyszczące telebimy, zapowiadające nadchodzące nowości. W dużych miastach zazwyczaj ciężko się wyróżnić, bo tam właściwie wszystko ma taki sam cel – zostać zauważ nowym. Dlatego wszystko się błyszczy, miga i zagłusza nawzajem. Będąc w centrum tak dużej ilości bodźców przeciętny odbiorca zazwyczaj przestaje po prostu zwracać na nie uwagę, wygłusza się skupiając swoją uwagę tylko na tym, co jest dla niego istotne, resztę wrzucając do zakładki „szum informacyjny”. Jak sprawić, by ten odbiorca uznał nasz bilbord za coś interesującego? Jak przyciągnąć jego uwagę tak, by zapamiętał? W mieście z pewnością nie jest to łatwe zadanie, w końcu konkurencja jest ogromna. Wystarczy jednak, że przestaniemy skupiać się na wszystkich, bo ogół nigdy nie stanie się naszą grupą docelową. Kto jest targetem naszej kampanii, by czyją uwagę przyciągnąć podejmujemy kroki? Jeżeli są to na przykład studenci, którym proponujemy naukę języka obcego w naszej szkole warto jest podkreślić słowo sesja. Jeżeli do pracowników korporacji możemy posłużyć się „dedlajnem”. Zastanów się co siedzi w głowie twojego potencjalnego klienta i tym przykuj jego uwagę.

Dlaczego akurat tablice reklamowe?

Tablice reklamowe https://www.znajdzreklame.pl/tablice-reklamowe jako sposób na reklamę mają wiele zalet. Po pierwsze i najważniejsze – niezmiennie i od lat są skuteczne. Udowodniła to ogromna ilość kampanii reklamowych przeprowadzonych z ich udziałem. Czy chcemy czy nie tablice reklamowe przyciągają wzrok i zapadają w pamięć, jeżeli są dobrze wykonane. Poza tym tablice reklamowe możemy tak na dobrą sprawę ustawić gdzie tylko nam się podoba, przy drogach, w miastach, na wsiach, w zależności od tego do kogo kierujemy naszą kampanię. Prawda jest taka, że z tablicą reklamową trudno jest nie trafić, a ich kusząco niskie ceny dodatkowo zachęcają do zakupu. Kampania reklamowa przy urzyciu tablic reklamowych to dobra decyzja zarówno dla małych lokalnych przedsiębiorców, jak i większych firm, które zamierzają poszerzyć działalność.

Artykuł sponsorowany