Chcesz mieć telewizor, który zapewni ci najlepszą jakość obrazu? Sprawdź modele OLED! To najnowocześniejsze urządzenia, które dzięki rewolucyjnej technologii przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Zobacz, czym się kierować przy wyborze i jakie modele są warte uwagi!

Telewizor OLED - dlaczego warto?

Szukasz sprzętu, który zagwarantuje ci najwyższą jakość obrazu? Na rynku nie ma lepszej opcji niż modele z matrycą OLED. To ciągle najwyższa półka cenowa - warto jednak zapłacić za doskonałą jakość. OLED to organic light-emitting diodes - matryca składa się z samoświecących pikseli. Dzięki temu rozwiązaniu możesz zobaczyć na ekranie głęboką, nieprzeniknioną czerń, a także - czystą biel. Takiego efektu nie osiągniesz w telewizorach z innego rodzaju matrycą! Nie mówiąc już o soczystych, żywych kolorach, które cię zachwycą! Sprzęty OLED oznaczają również zwykle wyższą częstotliwość odświeżania - co ma znaczenie dla graczy oraz miłośników transmisji sportowych i filmów akcji.To również lepsze kąty widzenia - ulubiony film możesz oglądać z dowolnego miejsca w pokoju - nie musisz siedzieć naprzeciw telewizora, by dokładnie wszystko zobaczyć. Niektórzy mogą podnosić, że wadą OLED nie jest wysoka jasność panelu - w przeciwieństwie do znanych z oferty Samsunga telewizorów QLED. Producenci wsłuchali się w te głosy, dopracowując technologie optymalizacji obrazu. Dzisiaj możesz liczyć na odpowiednio jasny obraz także w modelach OLED! Miej na uwadze, że technologie optymalizacji obrazu, a także odpowiedni procesor, w znacznej mierze wpływają na to, co zobaczysz na ekranie. Dlatego trudno porównywać nawet telewizory o takich samych matrycach - inne parametry też mają znaczenie.

 

Czy jest dzisiaj na rynku nowocześniejsze rozwiązanie niż OLED? Zdecydowanie nie! Dlatego jeśli nie chcesz iść na kompromisy względem jakości obrazu, nie ma lepszej opcji niż wybór telewizora tego typu. Ile kosztuje taki model? Wiele zależy od przekątnej ekranu - im jest większa, tym wyższy koszt urządzenia. Chcąc kupić duży, 65- calowy odbiornik, trzeba liczyć się z wydatkiem ok. 9000 zł.

Czym się kierować, wybierając telewizor?

Matryca jest jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, jaki telewizor będzie udanym zakupem. Zwróć jednak uwagę także na inne parametry, takie jak: 

 • procesor;
 • technologie optymalizacji obrazu i dźwięku;
 • przekątna;
 • rozdzielczość;
 • system smart TV;
 • złącza - ich rozmieszczenie i rodzaje;
 • intuicyjna obsługa;
 • doskonały design.

Wśród najchętniej kupowanych modeli telewizorów OLED jest marka LG. Producent zachęca nie tylko dopracowaną specyfikacją, ale również autorskim systemem smart TV webOS, który łączy intuicyjną nawigację z zaawansowanymi systemami inteligentnego uczenia się - na przykład komend wydawanych w języku polskim.

Polecane telewizory OLED LG

Chcesz wiedzieć, które telewizory OLED marki LG sprzedają się najlepiej? Zobacz polecane urządzenia - każde z nich będzie udanym zakupem!

 • LG OLED65C21LA - świetnie oceniany 65-calowy sprzęt OLED 4K za ok. 9000 zł. Możesz liczyć na doskonałą jakość obrazu dzięki technologii Brightness Booster. Z kolei szybki procesor α9 Gen 5 AI nadaje obrazowi naturalnej głębi i sprawia, że kolory są nasycone i żywe. Odpowiada on również za doskonały, przestrzenny dźwięk. Sprzęt spodoba się również graczom - obsługuje HDMI 2.1, a także VRR i ALLM - możesz prowadzić rozgrywki z największą częstotliwością odświeżania i najmniejszym opóźnieniem - wszystko po to, by zyskać przewagę nad przeciwnikiem.
 • LG OLED55C21LA - doskonały OLED za niewiele ponad 6000 zł? Poznaj wersję 55-calową opisanego wcześniej sprzętu. Dobrze sprawdzi się w nieco mniejszym salonie. Zbyt duży telewizor mógłby przytłoczyć wnętrze. To również propozycja dla tych, którzy chcą mieć telewizor OLED za nieco mniej!
 • OLED LG OLED65B33LA - 65-calowy OLED 4K za niemal 10000 zł. Szukasz sprzętu dla wymagających? Oto on! Procesor α7 AI 4K Gen 6 ze wsparciem sztucznej inteligencji zapewni ci najlepszą jakość obrazu. Telewizor zachwyci cię minimalistycznym designem, a także - rozwiązaniami przygotowanymi dla graczy - HDMI 2.1, VRR i ALLM. Spodoba ci się funkcja Optymalizator Gier - łatwo ustalisz, jak optymalnie skorzystać z tytułu, który wybrałeś.

To nie wszystkie możliwości. Zobacz najlepsze telewizory LG w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepiej oceniane propozycje!

Artykuł sponsorowany