Zazwyczaj to przedsiębiorcy decydują się skorzystać z leasingu, by móc sfinansować kosztowny zakup i nie musieć płacić za zakupy jednorazowo. Na takie rozwiązanie decydują się również osoby prywatne. Samochód w leasing prywatnie - omawiamy wybrane aspekty
Co zrobić w sytuacji, gdy pierwotnie wykazane przychody ulegną zmianie w wyniku zdarzeń mających miejsce w kolejnych okresach rozliczeniowych? Czy powrót do ryczałtu poprzez korektę przychodu jest możliwy? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w artykule!
Kupiłeś sprzęt do firmy w promocji i zastanawiasz się, czy możesz zaliczyć go do kosztów uzyskania przychodu? Czy zakup za symboliczną złotówkę rodzi przychód podatkowy z nieodpłatnych świadczeń? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czy miałeś rację!
Prowadzenie własnej działalności dla wielu osób jest bardzo atrakcyjną formą uzyskiwania dochodów. Jakie są różnice w obowiązkach pomiędzy pracą na etacie a własną działalnością? Przeczytaj artykuł i poznaj zalety prowadzenia własnej firmy!
Zastosowanie właściwej stawki VAT dla sprzedawanych towarów i usług jest częstym problemem przedsiębiorców. Sejm przewiduje wprowadzenie nowego narzędzia, którym ma być Wiążąca Informacja Stawkowa i Nomenklatura scalona. Czym jest WIS i CN? Sprawdź!
Czym jest użytkowanie nieprawidłowe pieniędzy? Jakie zasady musi spełnić podatnik, aby obciążyć rzecz prawem użytkowania nieprawidłowego? Jaka jest podstawa opodatkowania PCC i jego zasięg terytorialny? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!
Czy rejestracja podatnika dla celów VAT wstecz w świetle wykazania podatku naliczonego i należnego jest możliwa? Jakie są prawa podatnika odnośnie podatku VAT i jakie zobowiązania prawne musi spełnić podatnik? Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Coraz więcej firm zajmuje się prowadzeniem windykacji online. W zaskakującym tempie rośnie także liczba konsumentów tych portali. Co znajduje się na tych stronach internetowych i dlaczego są one tak popularne?
Wyspecjalizowane biura informacji gromadzą wszystkie dane, sektora publicznego, dotyczące klientów banków oraz sektora prywatnego. Na prośbę wnioskodawcy, udostępniają także informacje o długach przedsiębiorców i konsumentów.
Kim tak na prawdę jest freelancer? Czym zajmuje się taka osoba i na jakiej formie zatrudnienia pracuję? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat roli freelancera.
Program kadrowo płacowy sprawdzi się idealnie zarówno dla małych jak i średnich firm zatrudniających pracowników. Prosta i intuicyjna budowa systemu, a także szereg praktycznych funkcji ułatwią funkcjonowanie działu kadrowego.
Proste i intuicyjne funkcjonowanie a także szereg przydatnych przedsiębiorcy opcji powinno charakteryzować dobry program magazynowy online. Automatyzacja procesów oraz analizy magazynowe, do tylko niektóre z priorytetów takiego programu.
Program do fakturowania umożliwia przedsiębiorcy przede wszystkim bezpieczne i wygodne zarządzanie firmą. Poprzez automatyzację procesów i łatwość obsługi pozwala przedsiębiorcy zaoszczędzić czas i pieniądze.
Każdy przedsiębiorca chcący usprawnić zarządzanie firmą, zmierza obecnie do mobilności i rozwiązań on-line. Wychodząc naprzeciw nowoczesnemu systemowi pracy powstał program do faktur. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.
Rzetelnie prowadzona książka przychodów i rozchodów powinna zawierać wszelkie wydatki firmy. Chodzi zarówno o przychody związane z prowadzoną działalnością jak i wydatki - pensje dla pracowników, opłaty za prąd czy internet.
Książka przychodów to obligatoryjna ewidencja księgowa dla mikro i małych przedsiębiorstw, które nie przekroczyły w danym roku rozliczeniowym danego pułapu przychodów. Można ją prowadzić tradycyjnie bądź w sposób nowoczesny - elektronicznie.
Kadry i płace online pozwala na usprawnienie pracy kadrowych w każdym przedsiębiorstwie. Przyjazny interfejs, rozbudowane funkcje, oraz integracja z urzędami pozwala na sprawność i przejrzystość funkcjonowania działu kadr i płac.
Mała księgowość online, czyli uproszczona księgowość jest obowiązkiem dla każdego mikro i małego przedsiębiorstwa. Pozwala także prowadzić ewidencję pojazdów jak i monitoring wprowadzonych do przedsiębiorstwa środków trwałych.
Rozporządzenie o ochronie danych osobowych (RODO) powoduje szereg implikacji prawnych dotyczących zarówno pojedyncze osoby, jak poszczególne działy w firmie. Co powinne wiedzieć kadrowe? Jak zmieni się kodeks pracy? Przeczytajcie!
W celu zwiększenia sprzedaży swoich produktów, firmy często nawiązują współpracę, w ramach których użyczają wyposażenia, aby eksponować towary. Jakie skutki podatkowe powstają, jeśli zachodzi używanie firmowego majątku przez kontrahentów? Przeczytaj!
Czynności sprawdzające to podstawowa forma kontroli stosowana wobec podatnika przez organy podatkowe. Dowiedz się, czytając nasz artykuł, na czym polegają, kto może je przeprowadzić i jak się przygotować do czynności sprawdzających.