Okres urlopowo - wyjazdowy właśnie się zaczyna. To najwyższy czas, by zdecydować się w jaki sposób chcemy spędzić wakacje. Możliwości może być całe mnóstwo: błogie lenistwo w kurorcie nad morzem, górskie wędrówki czy aktywne zwiedzanie zabytków itd. - można by było wymieniać bez końca. Z pewnością każdy jest w stanie wybrać najodpowiedniejszą formę wypoczynku od pracy z dostępnych na rynku turystycznym.

Gdy w końcu zdecydujemy się na konkretne miejsce i formę spędzenia wyjazdu, pojawia się kolejny dylemat - jaki środek transportu powinien towarzyszyć nam w podróży. Ciężko Ci się zdecydować, a Twój urlop wypoczynkowy zaczyna się już niedługo i warto by było podjąć decyzję? Rozważmy kilka możliwych opcji…

Środek transportu to ważny element podróży

Warto zwrócić uwagę na środek transportu jakim będziemy się przemieszczać, by dotrzeć do wybranych wakacyjnych destynacji. Niestety, ale w tym wypadku nie ma jednej poprawnej odpowiedzi. Każdy środek ma swoje plusy i minusy, które warto rozpatrzyć przed ostateczną decyzją, który będzie nam towarzyszył podczas wakacyjnej przygody. Najczęściej wybieranymi środkami transportu są: samolot, pociąg i samochód.

Lot samolotem z pewnością będzie najszybszą metodą i niekiedy jedyną możliwością. Sprawdzi się przy dalekich wyjazdach,  do miejsc gdzie nie jesteśmy w stanie dotrzeć innym środkiem transportu lub zabrałoby to nam bardzo długi czas. Niestety bilety lotnicze są zazwyczaj dość drogie, dlatego warto sprawdzać oferty tanich linii lotniczych i szukać cen okazjonalnych lub wybrać wylot z innego lotniska, często zmiana miejsca wylotu powoduje duże oszczędności dla naszego wakacyjnego budżetu.

Przejazd pociągiem może być wspaniałym wyjściem dla rodzin z dziećmi i osób źle znoszących inne środki podróży, np. z chorobą lokomocyjną. Pociąg dostarcza spokojną, jednostajną jazdę, możemy w spokoju poczytać, przespać się czy po prostu zapatrzeć się, przez duże pociągowe okno pociągowe, na mijane okolice. Dużą zaletą jest możliwość rozprostowania kości podczas długiej jazdy i przejście się po pociągowych wagonach.

Samochód to bardzo popularny środek podróży i nie ma co się temu dziwić, zdecydowanie ma wiele plusów. Jest to najwygodniejszy pod kątem ustalenia trasy i czasu podróży środek transportu. Możesz wyruszyć z domu  o pasującej Ci godzinie, wybrać dowolną trasę, odwiedzić coś po drodze oraz zatrzymać się, kiedy tylko masz na to ochotę, a co więcej zabrać nielimitowany bagaż, zależny tylko od pojemności Twojego bagażnika. Auto wspaniale sprawdzi się przy podróżach po Europie. Wybierając samochód jako środek podróży, warto zwrócić uwagę na opłaty drogowe obowiązujące w danym kraju, do którego się wybieramy lub będziemy mijać po drodze i wykupić winiety online. Dzięki winietom online nie będziesz musiał szukać punktu sprzedaży przy granicy państwa, do którego zmierzasz. Tym samym zaoszczędzisz czas i pieniądze, a także będziesz spokojny, że nie otrzymasz kary pieniężnej za brak posiadania winiety.

Niezależnie od tego jaki środek transportu zdecydowałeś się wybrać, życzymy Ci udanej podróży!

Artykuł sponsorowany