Konto firmowe na Instagramie to konto na Instagramie, które promuje Twoją firmę. Może służyć do zaprezentowania kultury, produktów i usług Twojej firmy. Może być również używany jako kanał obsługi klienta, aby pomóc klientom w ich zapytaniach. Jak je promować?

Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, jeśli chodzi o promowanie swojego firmowego konta na Instagramie, jest pozostanie aktywnym na platformie. Powinieneś publikować co najmniej raz dziennie i kontaktować się z innymi użytkownikami, którzy komentują Twoje posty. Powinieneś także używać hasztagów, aby ludzie mogli Cię łatwiej znaleźć i łatwiej śledzić. Jednak na szczegółach i ważnych punktach skupimy się poniżej.

Co to jest konto firmowe na Instagramie?

Konto na Instagramie to konto w mediach społecznościowych, które służy do publikowania zdjęć i filmów. Może służyć do promowania firmy lub produktu, ale może być również używany jako sposób na nawiązanie kontaktu z klientami.

Konta biznesowe na Instagramie jest przeznaczone dla firm, które mają fizyczny sklep i chcą promować się na Instagramie. Różnią się one od kont osobistych, ponieważ umożliwiają publikowanie filmów, oferowanie obsługi klienta i pracę na stronie profilu firmy, która jest oddzielona od strony profilu osobistego użytkownika.

Konta biznesowe na Instagramie świetnie nadają się do promowania Twojej firmy, ponieważ dają więcej miejsca na kreatywność niż inne formy reklamy, takie jak reklamy drukowane lub billboardy. Najlepsze w tych kontach jest to, że umożliwiają interaktywną prezentację produktów, której odbiór widzimy bezpośrednio na profilu. W oparciu o lajki na Instagramie oraz zasięg postów, możemy łatwo zauważyć co podoba się naszym odbiorcom.

Jak założyć konto firmowe na Instagramie w 5 prostych krokach?

Krok 1: Utwórz konto na Instagramie.
Krok 2: Dodaj zdjęcie profilowe.
Krok 3: Dodaj profil firmy.
Krok 4: Wybierz typ konta.
Krok 5: Zweryfikuj swoje konto za pomocą numeru telefonu lub adresu e-mail i gotowe!

Jak skutecznie promować swoje konto firmowe na Instagramie - 8 najlepszych praktyk

Z ponad 800 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie Instagram jest jedną z najlepszych platform mediów społecznościowych do promowania Twojego konta biznesowego. To także świetny sposób na nawiązanie kontaktu z odbiorcami i rozwój marki.

Aby skutecznie promować swój biznes na Instagramie, musisz wiedzieć, jakie treści publikować i jak często. Powinieneś publikować co najmniej dwa razy dziennie i upewnić się, że masz mieszankę postów tekstowych, zdjęć, filmów i filmów na żywo. Poniżej poznasz 8 sposobów na promowanie konta firmowego na Instagramie.

  1. Określ swoją niszę i odbiorców

Po ustaleniu, co chcesz opublikować, nadszedł czas, aby dowiedzieć się, komu to opublikować. Zadaj sobie poniższe pytania, a będzie Ci łatwiej “trafić” z contentem.

Jaka jest Twoja nisza?
Kim są Twoi obserwatorzy?
Czym się interesują?

  1. Stwórz urzekający profil na Instagramie

Media społecznościowe zmieniły świat. Dzięki szerokiej gamie platform mediów społecznościowych, które są teraz dostępne, ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swoją tożsamość online i to, co chcesz zaprezentować. Twój profil w mediach społecznościowych będzie pierwszym wrażeniem, jakie ludzie wywrą na Twój temat, więc niech się liczy!

  1. Angażuj się ze swoimi obserwatorami

Instagram to popularna witryna społecznościowa, która może być wykorzystywana do generowania ruchu i nowych obserwujących. Ważne jest, aby kontaktować się ze swoimi obserwatorami i często publikować posty, a będą oni lojalni wobec Ciebie i Twojej marki. Brak nowych postów na profilu, czy też relacji na Instagramie sprawić, że aktualni followersi na Instagramie odejdą. Nie daj do tego dopuścić! 

  1. Używaj właściwych hasztagów i tagów lokalizacji

Używaj poprawnych hasztagów w swoich postach na Instagramie. Używanie ich to nie tylko sposób na zdobycie większej liczby obserwujących, ale zwiększa szansę na znalezienie przez osoby zainteresowane Twoimi treściami.

  1. Twórz angażujące treści 

-Znajdź influencerów, którzy najlepiej pasują do marki i współpracuj z nimi,
-Oferuj produkty w obniżonej cenie w celach promocyjnych,
-Zapewnij treści informacyjne, aby pomóc klientom,
-Dołącz hasztagi, które są specyficzne i trafne dla Twojej marki lub branży.

  1. Udostępniaj treści innych kont 

Kiedy udostępniasz treści z innych kont swoim obserwatorom, tworzy to poczucie lojalności i wdzięczności. Media społecznościowe dotyczą przede wszystkim relacji między użytkownikiem a jego obserwatorami. Możesz wzmocnić tę relację, obserwując innych użytkowników i udostępniając ich posty swoim obserwatorom.

  1. Korzystaj z relacji na Instagramie

Funkcja relacji na Instagramie to nowy dodatek do platformy, który pozwala użytkownikom udostępniać treści swoim obserwatorom, które wygasają po 24 godzinach. Tego typu posty mają na celu zachęcenie użytkowników do częstszego publikowania i częstszych interakcji.

  1. Planowanie publikacji treści na Instagramie

Ważne jest, aby stworzyć strategię publikowania treści na firmowym koncie Instagram. Strategia może być oparta na tym, co firma chce osiągnąć i jakimi treściami chce się dzielić.

Dobrym sposobem na rozpoczęcie jest stworzenie listy tematów, którymi firma chce się zająć. Następnie utwórz plan, jak często te tematy będą publikowane. Zaraz po tym, wybierz rodzaj treści, które będą udostępniane — zdjęcia, filmy lub jedno i drugie. Ważne jest, aby stworzyć strategię publikowania treści na firmowym koncie Instagram. Strategia może być oparta na tym, co firma chce osiągnąć i jakimi treściami chce się dzielić. 

Gdy firma ma już strategię, powinna zacząć udostępniać treści zgodnie z tym planem. Tworzenie strategii publikowania jest ważne dla mediów społecznościowych każdej firmy. Powinien opierać się na tym, co firma chce osiągnąć i jakimi treściami chce się dzielić. 

Artykuł partnera, tekst zewnętrzny